مرکز سی تی اسکن

از آنجایی‌که سی تی اسکن یک تکنیک دقیق و تخصصی است و انجام یا تفسیر نادرست نتایج آن باعث تشخیص اشتباه بسیاری از بیماری‌ها می‌شود، مراجعه به یک مرکز پیشرفته تصویربرداری اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه با تاسیس مرکز سی تی اسکن دکتر تقی لو در غرب تهران و شرق تهران چنین نگرانی رفع شده است و مراجعین با رضایت خاطر روند تشخیص بیماری خود را طی می‌کنند.

این مرکز به‌واسطه برخورداری از کادر حرفه‌ای و تجهزات به‌روز به‌عنوان بهترین مرکز سی تی اسکن تهران شناخته شده است. پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به مرکز سی تی اسکن دکتر تقی لو، از دانش و تجاربشان استفاده کنید.

سی تی اسکن چیست؟

توموگرافی کامپیوتری (Computerized tomography) یا سی تی اسکن (CT scan)، یک روش تصویربرداری تشخیصی با اشعه ایکس است که می‌تواند از پردازش کامپیوتری برای ایجاد تصاویر مقطعی از استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، چربی، اندام‌ها، رگ‌های خونی و بافت‌های نرم داخل بدن استفاده کند.

اگرچه سی تی اسکن کاربردهای زیادی دارد، اما اغلب برای بررسی سریع وضعیت افرادی‌که شکستگی، خونریزی و آسیب‌های داخلی ناشی از تصادفات رانندگی یا انواع دیگر تروما دارند؛ استفاده می‌شود. از تصاویر دقیق آن می‌توان برای تجسم تقریباً تمام قسمت‌های بدن به‌منظور تشخیص بیماری، تومور یا آسیب، بیوپسی از نمونه بافت یا مایع و هم‌چنین برای برنامه‌ریزی روند درمان پزشکی، جراحی یا پرتودرمانی استفاده کرد.

در طول سی تی اسکن، شما در یک دستگاه تونل مانند دراز می‌کشید؛ درحالی‌که بخش داخلی دستگاه می‌چرخد ​​و اشعه ایکس را از زوایای مختلف ارسال و دریافت می‌کند. در نهایت اطلاعات به کامپیوتر فرستاده می‌شوند و در آنجا با هم ترکیب می‌شوند تا تصاویری از مقاطع مختلف ناحیه خاصی از بدن ایجاد کنند.

اصولا برحسب ناحیه مورد نظر برای تصویربرداری، انواع سی تی اسکن مانند سی تی آنژیو قلب، سی تی اسکن سر، سی تی اسکن ریه، سی تی اسکن قلب و غیره وجود دارد.

در ادامه به جزئیات بیشتری از این خدمات در بهترین مرکز سی تی اسکن تهران اشاره خواهیم کرد.

مرکز سی تی اسکن دکتر آیدین تقی لو

فواید و مزایای سی تی اسکن

یکی از مهم‌ترین مزایای دستگاه سی تی اسکن، وضوح بالاتر تصاویر آن نسبت به تصاویر عکسبرداری استاندارد با اشعه ایکس و سونوگرافی است.

در سی تی اسکن، پرتو اشعه ایکس به‌صورت دایره‌ای در اطراف بدن حرکت می‌کند. این مساله اجازه می‌دهد تا نماهای مختلفی از یک اندام تصویربرداری شوند. در نهایت اطلاعات دریافت‌شده به کامپیوتر فرستاده می‌شوند که داده‌های اشعه ایکس را تفسیر کرده و به‌صورت دوبعدی روی نمایشگر نمایش دهد.

البته فناوری‌های جدیدتر و نرم افزارهای کامپیوتری نوین می‌توانند تصاویر سه‌بعدی ارائه دهند. به‌همین‌دلیل، تاکید می‌کنیم به بهترین مرکز سی تی اسکن تهران مراجعه کنید.

از سایر کاربردها و مزایای تصویربرداری با دستگاه سی تی اسکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سی تی اسکن می‌تواند تصاویر دقیقی از بسیاری از ساختارهای داخل بدن ثبت کند. این مساله در تشخیص بسیاری از اختلالات عضلانی و استخوانی مانند تومورهای استخوانی و شکستگی و تعیین محل تومور، عفونت و آسیب‌های داخلی بسیار موثر است.
 • سی تی اسکن می‌تواند با تزریق داخل وریدی ماده حاجب (ماده کنتراست‌زا) یا مصرف آن به‌صورت خوراکی یا از طریق مقعد انجام شود. در این شرایط با افزایش کنتراست تصویر، توانایی رادیولوژیست در یافتن هرگونه ناهنجاری افزایش پیدا می‌کند.
 • از تصاویر سی تی اسکن به‌عنوان یک راهنما برای انجام دقیق روش‌هایی مانند جراحی، بیوپسی و پرتودرمانی استفاده می‌شود.
 • تصاویر سی تی اسکن قابلیت شناسایی و نظارت بر بیماری‌ها و شرایطی مانند سرطان، بیماری قلبی، گره‌های ریوی و توده‌های کبدی را دارند و می‌توانند اثربخشی برخی درمان‌ها مانند درمان سرطان را کنترل کنند.

دستگاه و خدمات بخش سی تی اسکن مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو

در بخش سی تی اسکن مرکز تصویربرداری بیمارستان عدل تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو، از دستگاه فوق حرفه ای زیمنس 64 اسلایس استفاده می‌شود. این دستگاه به‌حدی قدرتمند است که قابلیت انجام تمامی موارد تخصصی و فوق تخصصی به‌خصوص سی تی آنژیو قلب را دارد. در ادامه به جزئیات بیشتری از خدمات این بخش اشاره خواهیم کرد.

خدمات تخصصی بهترین مرکز سی تی اسکن تهران

خدمات تخصصی مرکز سی تی اسکن دکتر تقی لو با پیشرفته ترین دستگاه بازار و پرسنل حرفه‌ای ارائه می‌شوند.

سی تی آنژیو قلب

روش ساده‌ای نیست که به‌راحتی با هر دستگاهی انجام شود. اصولاً هدف از انجام آن بررسی ناهنجاری‌های عروقی مادرزادی و ارزیابی میزان رسوب کلسیم در عروق قلبی است.

در این روش بدون هیچ‌گونه آزمون مداخله‌ای و با تزریق ماده حاجب، می‌توان وضعیت عروق خونی قلب (شریان‌های کرونری قلب) را به‌خوبی چک کرد. برای انجام آن، روی تخت دستگاه سی تی اسکن دراز می‌کشید. دستگاه نوار قلب به شما وصل و ضربان قلب بررسی می‌شود. هم‌چنین بر روی دست راست شما مسیری برای تزریق داروی ماده حاجب تعبیه می‌شود. قبل از تصویربرداری، ماده تزریق می‌شود. بسته به مدت زمانی‌که از تزریق می‌گذرد، شریان‌های قلب قابل رویت هستند.

دستگاه سی تی اسکن با نوار قلب هماهنگ است. بدین‌شکل در زمان‌هایی که قلب کم‌ترین حرکت را دارد، می‌توان تصاویر شفافی از عروق کرونری قلب ثبت کرد. ممکن است داروهایی نیز جهت کاهش جریان خون و ضربان قلب به بیمار داده شود تا بتوان تصاویر واضح‌تری از عروق تهیه کرد.

خدمات عمومی بهترین مرکز سی تی اسکن تهران

بخش سی تی اسکن مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو علاوه‌بر خدمات تخصصی، خدمات عمومی مانند تصویربرداری از سر، گردن، شانه‌ها، ستون فقرات، قلب، شکم، زانو و قفسه سینه را نیز انجام می‌دهد. می‌توانید با خیال راحت برای انجام خدمات عمومی موارد زیر به این مرکز مراجعه کنید:

جهت دریافت نوبت بخش سی تی اسکن از مرکز تصویربرداری بیمارستان عدل تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

021-22065880

جهت دریافت نوبت بخش سی تی اسکن از مرکز تصویربرداری بیمارستان رسالت تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

021-26703372

عوارض و خطرات سی تی اسکن

قبل از مراجعه به بهترین مرکز سی تی اسکن تهران، این حق شماست که از خطرات و عوارض احتمالی این روش آگاه باشید. در طول اسکن، برای مدت کوتاهی در معرض پرتوهای یونیزان قرار می‌گیرید. میزان تشعشعات بیشتر از آن چیزی است که در طول عکسبرداری ساده با اشعه ایکس دریافت می‌کنید. زیرا سی تی اسکن اطلاعات دقیق‌تری را جمع‌آوری می‌کند.

تا الان ثابت نشده است که دوزهای پایین پرتو باعث بروز آسیب‌های مزمن می‌شود. اما در دوزهای بسیار بالا، ممکن است خطر بالقوه سرطان وجود داشته باشد. البته رادیولوژیست‌ها معمولا از کم‌ترین دوز پرتو استفاده می‌کنند. دستگاه سی تی اسکن زیمنس مرکز تصویربرداری بیمارستان عدل تهران، با تکنولوژی جدید خود، به تشعشع کمتری نسبت به دستگاه‌های دیگر نیاز دارد.

اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک ممکن است انجام یک روش تصویربرداری دیگر مانند سونوگرافی یا ام آر آی را توصیه کند. اشعه ایکس قدرت ایجاد جهش ژنتیکی و بروز نقص‌های مادرزادی را در جنین دارد.

اگر از نظر پزشک لازم است از ماده حاجب استفاده کنید، باید بدانید که این ماده گاهی می‌تواند باعث بروز مشکلات پزشکی یا واکنش‌های آلرژیک شود. البته بیشتر واکنش‌ها خفیف هستند و منجر به راش یا خارش می‌شوند. اما در موارد نادر، یک واکنش آلرژیک می‌تواند جدی و حتی تهدیدکننده زندگی باشد. اگر در گذشته به مواد حاجب واکنش نشان داده‌اید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر کلاستروفوبیک هستید یا به‌راحتی مضطرب می‌شوید، قبل از وارد شدن به دستگاه به پزشک رادیولوژیست خود اطلاع دهید. ممکن است برای شما یک آرام‌بخش خفیف تجویز شود.

آمادگی پیش و پس از مراجعه

پیش از مراجعه به بهترین مرکز سی تی اسکن تهران، لازم است به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر قرار است از ماده حاجب استفاده کنید، 3 تا 4 ساعت قبل از اسکن از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. از پزشک خود بپرسید که آیا در این شرایط می‌توانید داروهای معمول خود را مصرف کنید یا خیر.
 • از قبل تمام اجسام فلزی همراه با خود مانند کمربند، ساعت و جواهرات، عینک، دندان مصنوعی و سمعک را بردارید. زیرا ممکن است در نتایج اختلال ایجاد کنند.
 • در صورت داشتن هرگونه آلرژی و بیماری زمینه‌ای مانند مشکلات کلیوی و دیابت، به پزشک خود اطلاع دهید. ممکن است نیاز به تمهیدات خاصی باشد.
 • اطلاع دهید که آیا باردار هستید یا خیر.
 • ایده خوبی است که لباس‌های گشاد و راحت بپوشید.

بعد از انجام اسکن، نیاز به مراقبت خاصی نیست. شما می‌توانید رژیم غذایی و فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید مگر اینکه پزشک به شما توصیه دیگری کند. اگر از مواد حاجب استفاده شده باشد، ممکن است از شما خواسته شود که در صورت بروز علائم واکنش آلرژیک مانند خارش، تورم، بثورات پوستی یا مشکل در تنفس به سرعت مراجعه کنید.

اگر هرگونه درد، قرمزی یا تورم در محل تزریق ماده حاجب مشاهده کردید، به پزشک خود اطلاع دهید. زیرا می‌تواند نشان‌دهنده بروز عفونت یا نوع دیگری از واکنش باشد. مایعات زیادی بنوشید تا به کلیه‌ها کمک کند ماده حاجب را سریع‌تر از بدن شما دفع کند.

مزایای مراجعه به بهترین مرکز سی تی اسکن غرب تهران

شما با مراجعه به بهترین مرکز سی تی اسکن غرب تهران، مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو، از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • پیش از اسکن، برای افزایش وضوع تصویر و کاهش عوارض جانبی، یک دستورالعمل کامل دریافت می‌کنید. البته رادیولوژیست نیز تمام این نکات را دوباره چک می‌کند.
 • ازآنجایی‌که دستگاه موجود بسیار پیشرفته و به‌روز است، نگرانی در مورد دوز تابش اشعه ایکس نخواهید داشت.
 • خدمات تخصصی مانند سی تی آنژیو قلب، در این مرکز قابل انجام است.
 • ارائه ماده حاجب با دقت عمل زیادی انجام می‌شود تا کمتر درگیر عوارض آن شوید.
 • کادر حرفه‌ای حاضر در مرکز در همه حال در کنار شما هستند تا بدون هراس و نگرانی، تصویربرداری انجام شود.
 • هزینه مازاد از شما دریافت نمی‌شود و هزینه نهایی مطابق تعرفه وزارت بهداشت است.

مرکز سی تی اسکن دکتر تقی لو، با چندین سال سابقه، نشان داده است که از بهترین‌هاست. تجهیزات این مرکز مدام به‌روز می‌شوند و همین مساله در افزایش رضایتمندی بیماران و پزشکان معالج بسیار موثر است.

خدمات

دریافت نوبت آنلاین

در هر ساعت از شبانه روز می توانید خدمت مورد نظر خود را رزرو کنید.

مقالات مرتبط سی تی اسکن

سی تی اسکن ستون فقرات و کمر چیست؟

سی تی اسکن ستون فقرات و کمر چیست؟

سی تی اسکن ستون فقرات یا همان سی تی اسکن کمر، تصاویر دقیقی از ستون فقرات ارائه می‌دهد و به پزشکان کمک می‌کند تا ناهنجاری‌ها یا آسیب‌هایی را که در عکس اشعه ایکس یا سایر انواع تصویربرداری قابل مشاهده نیستند، تشخیص دهند.