هزینه عکس رنگی رحم در تهران

اگر سابقه سقط‌های مکرر دارید یا برای باردار شدن دچار مشکل شده‌اید، ممکن است پزشک عکس رنگی رحم را برای بررسی مواردی مانند وجود بافت اسکار، مشکلات مادرزادی، تومور، پولیپ، فیبروم و انسداد لوله‌های فالوپ تجویز کند. هزینه عکس رنگی رحم به دلیل پیچیدگی زیاد این روش نسبتاً بالا است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

عکس رنگی رحم چیست؟

عکس رنگی رحم یا همان هیستروسالپنگوگرافی، از شکل خاصی از اشعه ایکس به نام فلوروسکوپی برای تصویربرداری از رحم و لوله‌های فالوپ استفاده می‌کند. برخلاف عکسبرداری ساده با اشعه ایکس، به‌ جای تصویر ثابت یک فیلم زنده و ویدئویی ارائه می‌دهد. همچنین نیاز به ماده حاجب دارد تا تصاویر دقیق‌تری تولید کند.

انسداد در لوله فالوپ و هرگونه اختلال در دیواره رحم، به ترتیب می‌توانند مانع از رسیدن اسپرم به تخمک و لانه‌گزینی جنین شوند. بنابراین هزینه هیستروسالپنگوگرافی هرچه باشد، لازم است پرداخت کنید تا علت اصلی سقط یا مشکل ناباروری خود را دریابید.

بعد از اتمام این آزمایش، می‌توانید به منزل بازگردید. مرکز تصویربرداری یک دستورالعمل کامل در زمینه مراقبت بعد از عکس رنگی رحم به شما ارائه می‌دهد.

هزینه عکس رنگی رحم چقدر است؟

مقدار دقیق هزینه عکس رنگی رحم، بر اساس عوامل مختلفی مانند بیمه درمانی و تعرفه‌های مرکز عکس رنگی رحم در تهران تعیین می‌شود.

نسبت به فلوروسکوپی معمولی هزینه بیشتری دارد. چراکه در این روش از ماده حاجب استفاده می‌شود و رادیولوژیست در حین تصویربرداری باید دقت عمل زیادی برای مشاهده هرگونه انسداد به خرج بدهد. البته این نوید را به شما می‌دهیم که در اغلب بهترین مرکز عکس رنگی رحم در تهران، هزینه‌ها تحت پوشش بیمه درمانی است. چراکه یک روش تشخیصی محسوب می‌شود.

هزینه عکس رنگی رحم

عوامل تاثیرگذار بر هزینه هیستروسالپنگوگرافی چیست؟

با توجه به افزایش بیش از حد هزینه‌های پزشکی، احتمالاً قبل از انجام این آزمایش شما نیز نگران هزینه آن هستید. لازم است بدانید که فاکتورهای زیادی مانند موارد زیر ممکن است روی هزینه عکس رنگی رحم در تهران تاثیر بگذارند:

  • شرایط بالینی بیمار. برخی از بیماران به دلیل ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، بیماری قلبی، فشار خون بالا، نارسایی کلیه و کبد باید با احتیاط بیشتری ماده حاجب دریافت کنند.
  • استفاده یا عدم استفاده از ماده بیهوشی. گاهی لازم است بیمار در حین انجام آزمایش بیهوش شود. در این شرایط، هزینه بیهوشی به قیمت عکس رنگی رحم افزوده می‌شود.
  • نوع ابزارهای مورد استفاده برای تزریق ماده حاجب به داخل رحم
  • حجم ماده حاجب مورد استفاده
  • نوع و مدل دستگاه
  • میزان مهارت رادیولوژیست. مطمئناً هرچه تبحر و تجربه رادیولوژیست بیشتر باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. با توجه به اینکه هزینه ویزیت پزشکان متخصص رادیولوژی با مدرک فوق تخصص رادیولوژی مداخله‌ای، کمی بیشتر است.
  • شهر و محل جغرافیایی که مرکز تصویربرداری در آن قرار دارد.
  • خصوصی یا دولتی بودن مرکز تصویربرداری

جهت انجام انواع تصویربرداری در مرکز تصویربرداری بیمارستان عدل تهران با مدیریت دکتر آیدین تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱-۲۲۰۶۵۸۸۰

جهت انجام انواع تصویربرداری در مرکز تصویربرداری بیمارستان رسالت تهران زیر نظر دکتر تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱-۲۶۷۰۳۳۷۲

هزینه هیستروسالپنگوگرافی در تهران

اگر به دستور پزشک لازم است برای انجام این آزمایش اقدام کنید، مراکز رادیولوژی دکتر تقی لو انتخاب مناسبی است. دستگاه‌های فوق پیشرفته و کادر پزشکی متخصص این مراکز کمک بزرگی در تشخیص با دقت و مطمئن انواع بیماری و مشکلات ذکر شده است.

همچنین در این مرکز، هزینه عکس رنگی رحم به‌صرفه و طبق تعرفه وزارت بهداشت محاسبه می‌شود.

خدمات

ام آر آی
سی تی اسکن
سونوگرافی
رادیولوژی

جستجو در مقالات

اخرین مقالات

سردرد مزمن: علت و درمان

اگرچه در اکثر افراد، سردرد یک عارضه جزئی است؛ اما از نظر پزشکان، اگر حداقل به مدت 3 ماه و بیشتر از 15روز در هر ماه ادامه پیدا کند، باید به‌عنوان سردرد مزمن در نظر گرفته شود.

دریافت نوبت آنلاین

در هر ساعت از شبانه روز می توانید خدمت مورد نظر خود را رزرو کنید.

مقالات مرتبط 

سوالات و نظرات شما

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *