مرکز ام آر آی

مرکز ام آر آی شبانه روزی بیمارستان فوق تخصصی عدل تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو با بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه ام آر آی غرب تهران، کادر و پرسنل حرفه‌ای آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

ام آر آی یک روش تصویربرداری دقیق است و انجام یا تفسیر نادرست آن روی کل روند درمان بیمار اثر می‌گذارد. به‌همین‌دلیل، مراجعه به یک مرکز پیشرفته تصویربرداری اهمیت زیادی دارد. در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا شما را با جزئیات خدمات بخش ام ار آی مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو به‌عنوان بهترین مرکز ام آر آی تهران آشنا کنیم.

ام آر آی چیست؟

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی یا ام آر آی (MRI)، یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که از میدان مغناطیسی، امواج رادیویی و کامپیوتر برای ایجاد تصاویر بسیار دقیقی از اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن استفاده می‌کند.

اکثر دستگاه‌های ام آر آی لوله‌ای شکل و دارای آهنرباهای بزرگ به‌منظور تولید امواج مغناطیسی هستند. هنگامی‌که در داخل دستگاه ام آر آی دراز می‌کشید، میدان مغناطیسی به طور موقت مولکول‌های آب را در بدن شما مرتب می‌کند. امواج رادیویی باعث می‌شوند این اتم‌های ترازشده سیگنال‌های ضعیفی تولید کنند که برای ایجاد تصاویر مقطعی مورد نیاز هستند. دستگاه ام آر آی هم‌چنین می‌تواند تصاویر سه‌بعدی تولید کند که از زوایای مختلف قابل مشاهده هستند.

فواید و مزایای ام ار ای

اسکن ام آر آی یک آزمایش بدون درد است.

در این روش از اشعه ایکس استفاده نمی‌شود. به‌همین‌دلیل، برخلاف سی تی اسکن و رادیوگرافی، روشی کم‌تهاجمی محسوب می‌شود و خانم‌های باردار در مواقع ضروری و صلاحدید پزشک می‌توانند از آن استفاده کنند.

در مقایسه با سایر روش‌های تصویربرداری، جزئیات بیشتری را در تصاویر ارائه می‌دهد و در عین حال خطرات کمی برای بیماران دارد.

مرکز ام آر آی

دستگاه و خدمات بخش ام آر آی مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو

مرکز ام ار آی تصویربرداری دکتر تقی لو، علاوه‌بر کادر پزشکی حرفه‌ای و باتجربه، مجهز به دستگاه پیشرفته و به‌روز زیمنس 1.5 تسلا مدل area است. به‌همین‌دلیل است که به‌عنوان بهترین مرکز ام آر آی غرب تهران شناخته شده است.

شما می‌توانید برای انجام کلیه کیس‌های تخصصی و فوق تخصصی، به‌خصوص در زمینه مغز و اعصاب، از خدمات عالی این مرکز ام آر آی شبانه ‌روزی بهره‌مند شوید.

اگر از فضای بسته دستگاه می‌ترسید، بهتر است بدانید که دستگاه زیمنس 1.5تسلا area به‌گونه‌ای طراحی شده است که افراد مبتلا به کلاستروفوبیا یا تنگناهراسی نیز می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

این دستگاه در حوزه‌های مختلف مانند موارد زیر تشخیص بسیار عالی و کاربردی ارائه می‌دهد:

همچنین در مرکز تصویربرداری پیشرفته دکتر تقی لو برای تشخیص مشکلات زیر می توانید با اطمینان خاطر مراجعه کنید.

دمانس

دمانس یا زوال عقل، به گروهی از علائم اشاره دارد که نشان می‌دهند عملکرد مغز آسیب‌دیده است. معمولا این بیماری با کاهش قدرت بیان، حافظه و یادگیری خود را نشان می‌دهد و به اندازه‌ای شدید است که در عملکرد و استقلال روزانه اختلال ایجاد می‌کند.

ام ار ای با ارائه تصاویر دقیقی از مغز در مورد سکته‌ مغزی و ناهنجاری‌های عروق خونی، می‌تواند علت بروز این اختلال را مشخص کند تا روند درمان به سرعت آغاز شود.

تشنج

اصولا بیماری صرع و سایر انواع اختلالات تشنج در اثر ایجاد تغییرات ساختاری در مغز بروز می‌کنند. در این شرایط، این دستگاه به پزشک شما کمک می‌کند تا در مورد علت تشنج، میزان پیشرفت آن و بهترین روش‌های درمانی اطلاعات بیشتری کسب کند.

آلزایمر

بیماری آلزایمر یک بیماری عصبی است که نورون‌های مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. متاسفانه یک وضعیت غیرقابل برگشت است که به سرعت پیشرفت می‌کند. انجام MRI کمک می‌کند تا پزشک با بررسی نحوه عملکرد مغز و تجویز داروها، سرعت تحلیل مغز را آهسته‌تر کند.

ام اس

مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس (MS)، یک بیماری مادام‌العمر است که می‌تواند مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار دهد. در حال حاضر تصویربرداری ام آر آی با شناسایی ضایعات مغزی ناشی از ام اس، نقش مهمی در تشخیص این بیماری، نظارت بر آن، پیش‌آگهی و تحقیقات دارد.

جالب است بدانید که تجهیزات موجود در بهترین مرکز ام ار ای تهران، علاوه‌بر ام آر آی معمولی قابلیت انجام روش‌های زیر را نیز دارند.

تراکتوگرافی

تراکتوگرافی رزونانس مغناطیسی یک تکنیک تصویربرداری از مغز است که به طور گسترده برای نقشه‌برداری از مکان و جهت دسته‌های ماده سفید مغز و رشته‌های تشکیل‌دهنده آن‌ها استفاده می‌شود. اغلب برای برنامه‌ریزی قبل از عمل تومورهای مغزی و ناهنجاری‌های عروقی انجام می‌شود.

csf فلومتری

یک روش غیرتهاجمی جدید برای اندازه‌گیری کمی جریان مایع مغزی نخاعی (CSF) در لوله شانت بطنی-صفاقی بعد از جراحی برای درمان هیدروسفالی است.

ام آر آی فانکشنال

به نام‌های اف ام آر آی (fMRI) یا ام آر آی عملکردی نیز معرفی می‌شود و می‌تواند تصاویر دقیقی از جریان خون در مناطق خاصی از مغز تولید کند. می‌توان از آن برای بررسی آناتومی مغز و تعیین اینکه کدام قسمت‌های مغز عملکردهای حیاتی را انجام می‌دهند استفاده کرد.

این نوع ام آر آی مغز هم‌چنین می‌تواند برای ارزیابی آسیب ناشی از ضربه به سر یا اختلالاتی مانند بیماری آلزایمر استفاده شود.

جهت دریافت نوبت بخش ام آر آی از مرکز تصویربرداری بیمارستان عدل تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۲۰۶۵۸۸۰

جهت دریافت نوبت بخش ام آر آی از مرکز تصویربرداری بیمارستان رسالت تهران زیر نظر دکتر آیدین تقی لو، با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۲۱۲۶۷۰۳۳۷۲

انواع ام آر آی

پیش از مراجعه به بهترین مرکز ام آر آی تهران یا شهر خود، لازم است از انواع آن آگاه باشید.

ام آر آی مغز و نخاع

اغلب برای کمک به تشخیص موارد زیر انجام می‌شود:

 • آنوریسم عروق مغزی
 • اختلالات چشم و گوش داخلی
 • ام اس (MS)
 • اختلالات نخاعی
 • سکته مغزی
 • تومور مغز و نخاع
 • آسیب مغزی ناشی از ضربه

ام آر آی قلب و عروق خونی

این روش تصویربرداری می‌تواند به تشخیص موارد زیر کمک کند:

 • اندازه و عملکرد حفره‌های قلب
 • ضخامت دیواره‌های قلب
 • میزان آسیب ناشی از حملات قلبی یا بیماری قلبی
 • مشکلات ساختاری در آئورت مانند آنوریسم
 • التهاب یا انسداد رگ‌های خونی

ام آر آی سایر اندام‌های داخلی

به‌دلیل تولید تصاویر دقیق می‌تواند تومورها یا سایر ناهنجاری‌های بسیاری از اندام‌های بدن مانند موارد زیر را بررسی کند:

 • کبد و مجاری صفراوی
 • کلیه ها
 • طحال
 • پانکراس
 • رحم
 • تخمدان‌ها
 • پروستات

ام آر آی استخوان ‌ها و مفاصل

این روش می‌تواند به ارزیابی مشکلات اسکلتی عضلانی زیر کمک کند:

 • ناهنجاری‌های مفصلی ناشی از آسیب‌های تروماتیک مانند پارگی غضروف یا رباط‌ها
 • ناهنجاری‌های دیسک در ستون فقرات و آسیب به استخوان لگن (به کمک ام آر آی کمر و لگن)
 • عفونت‌های استخوانی
 • تومورهای استخوان و بافت نرم عضلات

 در حال حاضر، ام آر آی کمر و لگن یکی از رایج‌ترین روش‌های تصویربرداری است.

ام آر آی پستان

اگرچه ماموگرافی به تشخیص زودهنگام سرطان پستان کمک می‌کند، اما زنانی‌که بافت سینه متراکم دارند یا ممکن است در معرض خطر بالای این بیماری باشند، معمولاً نیاز به انجام سونوگرافی و ام آر آی پستان نیز دارد. با مراجعه به بهترین مرکز ام آر آی تهران یا شهر خود می‌توانید وضعیت خود را بررسی کنید.

خطرات ام آر آی برای بدن

از نظر پزشکان، این روش با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی تقریباً هیچ خطری برای افراد عادی ایجاد نمی‌کند. قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که تجویز این روش تصویربرداری حتماً باید با نظر پزشک متخصص و مطمئن و بررسی وضعیت سلامتی شما تجویز شود.

میدان مغناطیسی قوی که این دستگاه از خود ساطع می‌کند برای اکثر افراد مضر نیست، اما ممکن است باعث اختلال در عملکرد دستگاه‌های پزشکی فلزی یا الکترونیکی کاشته‌شده در بدن مانند موارد زیر شود:

 • پروتزهای مفصلی
 • دریچه‌های مصنوعی قلب
 • پمپ‌های تزریق
 • محرک‌های عصبی
 • ضربان‌ساز قلب
 • پین‌ها، پیچ‌ها، صفحات، استنت‌ها یا منگنه‌های فلزی جراحی
 • گلوله، ترکش یا هر نوع قطعه فلزی دیگر
 • وسیله داخل رحمی مانند آی یو دی

زیرا در این روش از آهنرباهای قدرتمند استفاده می‌شود و وجود فلز در بدن می‌تواند خطرناک باشد.

اگر نیاز به ام آر آی با تزریق داشته باشید، بهتر است بدانید که تزریق ماده حاجب خطر بروز واکنش آلرژیک بسیار جزئی و مشکلاتی مانند درد در محل تزریق، حالت تهوع و سردرد دارد. این عوارض معمولاً خفیف هستند و با دارو قابل کنترل هستند. در صورت طولانی شدن این عوارض حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

تصویر ام آر آی

آمادگی پیش و بعد از مراجعه به بهترین مرکز ام آر آی

اگر فکر می‌کنید باردار هستید، به پزشک خود اطلاع دهید. چراکه هنوز اثرات میدان‌های مغناطیسی بر روی جنین به‌خوبی درک نشده‌اند.

اگر در حال شیردهی به نوزاد هستید حتما ذکر کنید، به‌خصوص اگر قرار است ماده حاجب دریافت کنید.

هم‌چنین مهم است که مشکلات کلیوی یا کبدی را با پزشک و تکنسین خود در میان بگذارید، زیرا مشکلات مربوط به این اندام‌ها ممکن است انجام ام آر آی با تزریق و استفاده از مواد حاجب تزریقی را غیرممکن کند.

قبل از مراجعه به مرکز، تمام جواهرات و وسایل فلزی خود را خارج کنید، به طور معمول غذا بخورید و به مصرف داروهای معمول خود ادامه دهید، مگر اینکه پزشک دستور دیگری بدهد.

اگر آرام‌بخش دریافت نکرده باشید، می‌توانید بلافاصله پس از اسکن فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید. برای دفع سریع‌تر ماده حاجب، مایعات بیشتری مصرف کنید.

مزایای مراجعه به بهترین مرکز ام آر آی تهران

شما با مراجعه به بهترین مرکز ام آر آی غرب تهران، مرکز تصویربرداری دکتر تقی لو، از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • پیش از اسکن برای دریافت بهترین نتیجه یک دستورالعمل کامل دریافت می‌کنید. کادر حرفه‌ای حاضر در مرکز نیز در همه حال در کنار شما هستند تا بدون هراس و نگرانی تصویربرداری انجام شود.
 • ازآنجایی‌که دستگاه موجود بسیار پیشرفته است، قابلیت انجام انواع روش‌های ام آر آی را دارد.
 • تزریق ماده حاجب با دقت عمل زیادی انجام می‌شود تا کمتر درگیر عوارض آن شوید.
 • هزینه ام آر آی مطابق تعرفه وزارت بهداشت محاسبه می‌شود.

مرکز ام آر آی شبانه روزی دکتر تقی لو با برخورداری از تمامی مزایای ذکرشده، نشان داده است که بهترین مرکز ام آر آی غرب تهران است. پیشنهاد می‌کنیم از خدمات عالی این مرکز بهره‌مند شوید.

خدمات

دریافت نوبت آنلاین

در هر ساعت از شبانه روز می توانید خدمت مورد نظر خود را رزرو کنید.